Ochio Rios in Jamaica is een vaak gemaakte stop door cruiseschepen die cruisen in de Caribbean. Ochio Rios is ook een van de ports of call tijdens onze Panamakanaal cruise. Er is van alles te zien en te doen in Ocho Rios en omgeving, mits er geen storm is die roet in het eten gooit.
Het stormt op Jamaica. Melissa is de naam die deze verwoestende storm gekregen heeft. Melissa zorgt ervoor dat zowat het hele eiland plat gelegd wordt: geen elektriciteit, geen internet, huizen worden verwoest, bomen vallen om alsof het twijgjes zijn die afbreken. Vliegvelden en cruiseterminals sluiten voor toeristen. Drie keer raden wie op het punt staat een cruise te maken naar onder andere Jamaica?
Het blijft lange tijd onzeker of we wel naar Ocho Rios kunnen gaan. Ik boek dan ook nog geen excursie tot ik het zeker weet. En dat is pas als we al aan boord zijn. Via het schip worden er allerlei excursies aangeboden maar niet echt wat wij willen. En veel te duur. Je hebt wel de garantie dat het schip wacht als je te laat terug bent maar we zijn best lang in Ocho Rios en dan durf ik gerust met een lokale aanbieder op pad te gaan.

Wat te doen in Ocho Rios
Veel geboekte excursies in Ocho Rios zijn:
- Dunn’s River Falls
- Bamboo Rafting
- River Tubing
- Konoko Falls & Park
- Sky Explorer & Mystic Mountain
- Bamboo Beach Club
Ik boek mijn excursies vaak via GetYourGuide maar deze keer regel ik een lokale chauffeur. Ik wil namelijk naar Konoko Park & Falls en bamboo raften op de White River en dat wordt bijna nergens samen aangeboden.
Onze chauffeur Courtney staat al te wachten als we van het schip af komen maar om bij hem te komen moeten we eerst voorbij alle touraanbieders. Heb je niks geboekt dan kun je dat hier ter plekke nog doen tegen schappelijke prijzen.
Samen met twee Engelse stellen nemen we plaats in de auto van Courtney. Muziek van Bob Marley klinkt uit de speakers. Nog zo’n voordeel (naast het prijsverschil): we gaan met een klein groepje op pad ipv de grote groepen via het cruiseschip.

Bamboo raften op de White River
Vanwege storm Melissa starten we op een andere plek dan normaal. Er liggen wat bomen in de rivier waardoor we er niet door kunnen, We stappen voorzichtig aan boord van het krakkemikkige raft. Spijkers steken er aan alle kanten uit, als dat maar goed gaat.
Onze schipper Jordan duwt ons met een lange stok een stukje stroomopwaarts. Hij is vrolijk (onder invloed?) en zingt en springt op en neer. We stoppen om foto’s te maken en draaien om. Stroomafwaarts is het minder hard werken voor Jordan.
Dan raken we een tak en valt het dak van onze raft er half af. No worries, Jordan fixt het wel eventjes. We varen door naar een strandje waar Jordan ons een scrub en massage probeert aan te smeren. Wij bedanken maar hij blijft aandringen. Alleen een scrub dan? Nee dank je. Zijn vrolijke humeur slaat compleet om en zonder nog iets te zeggen varen we terug naar het opstappunt.
Al bij al viel het nogal tegen, we hebben nog geen 400 meter gevaren en meer stilgelegen dan daadwerkelijk gevaren. Het was zeker het geld niet waard. Gauw door naar de volgende activiteit.

Konoko Falls & Park
Als eerst bezoeken we het parkgedeelte. Een mooie tropische tuin met bruggetjes en waterpartijen waar we prachtige vlinders zien. Er zitten ook wat dieren opgehokt, zoals leguanen, slangen en verschillende vogels. Er zit een papegaai waar je mee op de foto kunt maar wij bedanken vriendelijk.
Waar we hier voor komen zijn de watervallen. Die zijn prachtig! Ik trek mijn waterschoenen aan en begin te klimmen. Steeds een stukje hoger. Ik voel me een echte avonturier. Het is heet maar het water is heerlijk verfrissend.
Ergens halverwege vind ik het wel genoeg geweest en besluit ik terug te gaan. Dat gaat wat minder makkelijk dan omhoog. Op sommige stukken laat ik me op mijn gat naar beneden glijden. Zo leuk!

Ocho Rios Jerk Centre
Volgens Courtney mogen we Jamaica niet verlaten voordat we hun beroemde jerk chicken gegeten hebben. Het is een traditioneel Jamaicaans gerecht van kip die op een unieke manier gemarineerd is. Klinkt niet echt als een straf dus kom maar op! Het schijnt dat je de allerlekkerste jerk chicken van Jamaica eet bij Jerk Centre in Ocho Rios, en dus brengt Courtney ons daar naartoe.
Er staat vanalles op de kaart, van hamburgers tot kreeft maar nu we hier zijn wil ik die beroemde kip eten. Nou ben ik totaal geen fan van kip eten met je handen maar vandaag maak ik een uitzondering. Wat is dit lekker!

Dan is het tijd om terug te gaan naar het schip. Voordat we aan boord gaan kopen we nog wat souvenirs (kerstbal en shotglaasje). Op het schip lopen we rechtstreeks naar het achterdek. Voor een drankje en het uitzicht als we wegvaren uit de haven van Ocho Rios. Het is de laatste sail away van deze cruise. We varen terug naar Fort Lauderdale.

